image4

Sonda internetowa

Co powinno być priorytetem w rozmowach NSZZ „Solidarność” z rządem?

Humor związkowy

 aaa

 

00a praca

 

dem oty4

 oszczednosci m

 zadowolony m

    praca67 m

 

_______________________

OFERTY PRACY

logo 2015

Panel logowania

Facebook

Harmonogramy

Harmonogram MPKZP 2020rm

Harmonogram pracy w systemie czterozmianowym.

 Harmonogram KWB Turow 2020m

 

WYCIECZKI

 

 PLAN WYCIECZEK NA 2020 ROK

  PLAN WYCIECZEK W 2020m

 Z powodu koronowirusa wycieczki jednodniowe zawieszone do odwołania.

czarnogora2m

Najbliższe wydarzenia

No events to display

solidarnosc_manifa_302011         30.06.2011 ulicami Warszawy przeszło kilkadziesiąt tysięcy członków i sympatyków NSZZ "Solidarność". Wśród nich znalazła się liczna grupa związkowców Kopalni Turów z rodzinami i naszymi sympatykami, w manifestacji uczestniczył m.in Z-ca Burmistrza Bogatyni  Jerzy Stachyra. Domagaliśmy się m.in. podniesienia płacy minimalnej i obniżenia akcyzy na paliwa. Petycję ze swoimi postulatami wręczyli nasi przedstawiciele premierowi.

W ogólnopolskiej manifestacji "S", która przeszła z Placu Piłsudskiego przed Sejm, a następnie kancelarię premiera, brało udział nawet 80 tys. osób.

 

Delegacja związkowców, z przewodniczącym KK "S" Piotrem Dudą, została przyjęta przez premiera Donalda Tuska oraz ministra Michała Boniego w kancelarii premiera. Związkowcy przekazali im petycję z postulatami.

W petycji zawarto postulaty, których wprowadzenia domaga się "Solidarność". Chodzi m.in. o podniesienie płacy minimalnej do 50 proc. średniej krajowej, w tempie zgodnym z tempem wzrostu gospodarczego, czasowego obniżenia akcyzy na paliwa, przekazania środków na Fundusz Pracy i zwiększenia liczby osób uprawnionych do korzystania z pomocy społecznej.

Ponadto domagaliśmy się podwyższenia progów dochodowych uprawniających do korzystania ze świadczeń z pomocy socjalnej oraz podwyższenia wysokości tych świadczeń; zablokowania wprowadzania pakietu klimatyczno-energetycznego w obecnym kształcie, a następnie renegocjacji jego zapisów;
prowadzenia aktywnej polityki prorodzinnej, w tym wprowadzenia stabilnych zasad zatrudniania ludzi młodych.

"Co z tego wyniknie, co się urodzi, to dopiero zobaczymy" - mówił Piotr Duda.

Demonstracja, pod hasłem "Polityka wasza - bieda nasza", rozpoczęła się przed południem na Placu Piłsudskiego. Poprzedził ją koncert Pawła Kukiza z zespołem Piersi. Na ustawionych przy scenie telebimach odtwarzano wybrane fragmenty wystąpień premiera m.in. z expose, dotyczące obniżenia podatków, równego dostępu do służby
zdrowia i walki z korupcją. Protestujący skandowali - "Solidarność".

Demonstranci
mieli ze sobą m.in. białe flagi z czerwonymi napisami "Solidarność", trzymali też transparenty z hasłami: "Cudów nie ma, wszystko ściema", "Ile lat dostanie Tusk?", "Donaldzie Tusku, chciałeś cudu, oszukałeś lud". Nad tłumem unosił się wielki balon w kształcie sterowca z hasłem "Polityka wasza - bieda nasza".

Następnie manifestanci przeszli ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Wiejską przed gmach Sejmu. Ze specjalnego 7-metrowego sterowca rozrzucono przed parlamentem ulotki informujące o przyczynach demonstracji. Zgromadzeni skandowali "złodzieje, złodzieje", odpalali petardy, cały czas wyły wuwuzele.

Sprzed parlamentu związkowcy przeszli przed kancelarię premiera - ostatnie grupy protestujących dotarły tam ok. godz. 17. Przed siedzibę szefa rządu przybyła także grupa kibiców, m.in. Legii Warszawa i Lechii Gdańsk. Odpalali i rzucali petardy oraz wznosili okrzyki: "Donald matole, twój rząd obalą kibole". Jak mówili, chcieli w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec zamykania stadionów.
Przewodniczący "S" podziękował zebranym za udział w demonstracji.

 

W imieniu Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" KWB Turów dziękujemy wszystkim członkom i sympatykom związku z naszego regionu za  liczny udział i uczestnictwo w manifestacji. Zapraszamy na kolejną manifestację, która wspólnie ze związkowcami z całej Europy odbędzie sie 17 września we Wrocławiu.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziękowania

p1m      p2m    Podziekowanie Korczak m          

 

 

 

TV SOLIDARNOŚĆ


Pikieta pos Sejmem 2012 r. w sprawie referendum emerytalnegoPikieta w Wykrotach w obronie pracowników BDNManifestacja w Warszawie 2012 r przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat