image4

Sonda internetowa

Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?

Humor związkowy

 aaa

 

00a praca

 

dem oty4

 oszczednosci m

 zadowolony m

    praca67 m

Panel logowania

Facebook

Harmonogramy

Harmonogram mpkzp 2018m

Harmonogram pracy w systemie czterozmianowym.

 Harmonogram 2018m

 

WYCIECZKI

 

wycieczki 2018 m

 

Najbliższe wydarzenia

piekarczyk pl mKlub Gazety Polskiej w Zgorzelcu i NSZZ Solidarność Kopalni Węgla Brunatnego Turów w Bogatyni zapraszają na trzy koncerty wybitnego artysty wykonującego poezję śpiewaną - Pawła Piekarczyka. Jego koncerty odbędą się: w czwartek 26 lipca o godzinie 19.00 w restauracji HOKER w Bogatyni oraz następnego dnia, w piątek- o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Lubaniu Śląskim a o godzinie 19.00 w tawernie NAOUSSA przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Zgorzelcu. Tam Paweł Piekarczyk będzie gościł u Nikosa Rusketosa, greckiego artysty i członka zgorzeleckiego Klubu Gazety Polskiej. Patronat medialny sprawuje Telewizja Regionalna TVT. WSTĘP WOLNY!!!

dialog ludzieW dniu 17.07.2018 r. odbyło się spotkanie strony społecznej KWB Turów z pracodawcą w sprawie wypracowania wspólnego stanowiska w przedmiocie zakończenia sporu zbiorowego. Na wniosek NSZZ „Solidarność” w spotkaniu brali również udział przedstawiciele Departamentu Dialogu i Relacji Społecznych PGE S.A. i Biura Dialogu Społecznego PGE GiEK S.A.

logo dW związku z komunikatem opublikowanym przez NZZG KWB Turów, w którym to wymieniona organizacja tłumaczy brak swoich przedstawicieli w powołanym przez pracodawcę Zespole ds. opracowania definicji ciągu technologicznego i przedstawia stanowisko dotyczące jednakowej wysokości dla wszystkich pracowników maksymalnej wielkości dodatku za pracę w ciągu technologicznym informujemy, że naszym zdaniem komunikat powinien brzmieć:

PrzechwytywanieSzanowne koleżanki i koledzy. Zwrócono się do naszego związku z prośbą o opublikowanie tego komunikatu na naszej stronie. Członkowie NSZZ "Solidarność" zawsze kierowali się i kierują wielkim sercem i niezwykłą wrażliwością w stosunku do ludzi, których dotykało nieszczęście i potrzebowali pomocy. Jestem przekonany, że i w tym przypadku nie zawiedziemy i okażemy szczodrość, wyrażając ją choćby symbolicznymi wpłatami na podane konto bankowe. Informacja szczegółowa po kliknięciu na obrazek obok.

dialog ludzieInformujemy, że w dniu 05.07.2018 r. odbyło się spotkanie pracodawcy ze stroną społeczną w sprawie wypracowania wspólnego stanowiska w temacie sporu zbiorowego.
Bezpośrednio przed spotkaniem NSZZ "Solidarnosc" KWB Turów przekazał Dyrektorowi Oddziału stosownie do Notatki ze spotkania z dnia 26.06.2018 r. stanowisko podające przykłady i uzasadniające żądanie sporowe dotyczące naruszania praw i wolności związkowych pracowników w obszarze braku rzeczywistego dialogu społecznego, wynikającego z autonomicznych źródeł prawa pracy.

stanowisko notatkaW związku z rozpowszechnianiem wśród pracowników przez NZZG nieprawdziwych informacji dotyczących przebiegu spotkania strony społecznej z Pracodawcą w sprawie wykazu stanowisk objętych ciągiem technologicznym publikujemy stanowisko Komisji Zakładowej NSZZ „S” KWB Turów. Jedyną przyczyną takich zachowań występujących coraz częściej ze strony NZZG jest próba marginalizacji największej organizacji związkowej w KWB Turów, jaką niewątpliwie jesteśmy. Poprzez populizm, kłamstwo i demagogię próbuje się odwrócić uwagę i zamaskować swoje nieracjonalne działania społeczne i związkowe.

Podziękowania

p1m      p2m    Podziekowanie Korczak m          

 

 

 

TV SOLIDARNOŚĆ


Pikieta pos Sejmem 2012 r. w sprawie referendum emerytalnegoPikieta w Wykrotach w obronie pracowników BDNManifestacja w Warszawie 2012 r przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat