image4

Sonda internetowa

Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?

Humor związkowy

 aaa

 

00a praca

 

dem oty4

 oszczednosci m

 zadowolony m

    praca67 m

Panel logowania

Facebook

Harmonogramy

Harmonogram mpkzp 2018m

Harmonogram pracy w systemie czterozmianowym.

 Harmonogram 2018m

 

WYCIECZKI

skoki m 

 wycieczki 2018 m

 

Najbliższe wydarzenia

 zespłół 31.05.2017  W dniu 31 maja br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie, odbyło się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Węgla Brunatnego.

Posiedzenie Zespołu prowadził Wojciech Ilnicki Przewodniczący NSZZ "Solidarność" KWB Turów

Ministerstwo Energii reprezentował – Sekretarz Stanu Grzegorz Tobiszowski, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Sekretarz Stanu Stanisław Szwed. Stronę Pracodawców reprezentowali m.in. Wiceprezes Zarządu ds. Wydobycia  PGE GIEK S.A. Stanisław Żuk, Dyrektorzy Kopalń Węgla Brunatnego: Bełchatów – Marian Rainczuk, Turów – Leszek Sondaj oraz z Konina i Adamowa (Grupa PAK) – Prezes Adam Kłapszta.

Krajową Sekcję Górnictwa Węgla Brunatnego NSZZ "Solidarność" reprezentowali:Wojciech Ilnicki (Przewodniczący Sekcji) , Zbigniew Matyśkiewicz (KWB Bełchatów),  Grzegorz Matuszak (KWB Konin) oraz Andrzej Filipiak (KWB Adamów) w obradach uczestniczył równiez Przewodniczący Rady Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" Kazimierz Grajcarek.

Przedmiotem obrad były następujące zagadnienia:

- Omówienie wyniku prac nad „Programem dla sektora węgla brunatnego.

- Omówienie problemów i zagrożeń związanych z uzyskaniem koncesji na przedłużenie lub rozpoczęcie eksploatacji złóż węgla brunatnego Turów, Ościsłowo i Złoczew.

-Informacja o sytuacji prawnej odkrywki Koźmin w aspekcie zrzeczenia się koncesji.

-   Procedura postępowania Zakładów Ubezpieczeń Społecznych w sprawach dot. ustalania prawa do emerytury dla pracowników Zakładów Górniczych Węgla Brunatnego.

-Sprawy pracownicze PAK KWB Adamów w aspekcie dalszego funkcjonowania Kopalni po 2017roku.

- Informacja o sytuacji w zakresie spraw pracowniczych w PAK KWB Konin S.A.

-  Informacja o sytuacji w zakresie spraw pracowniczych w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. - Oddział KWB Bełchatów i Oddział KWB Turów.

-Sprawy różne.

Podczas posiedzenia Monister Energii Grzegorz Tobiszowski przekazał informację, że przedstawiony przez Unię Europejską tzw. pakiet zimowy zakłócił prace nad Strategią dla górnictwa węgla brunatnego, zwrócił także uwagę, że zapisy pakietu – gdy tylko się uprawomocnią – dotkliwie uderzą w Polskę, której energetyka oparta jest na węglu. Przypomniał również, że rozpoczęły się rozmowy pomiędzy Komisją Europejską, a poszczególnymi państwami członkowskimi dotyczące tych propozycji. Minister Tobiszowski podkreślił, że polski rząd podjął już stosowne działania zarówno na poziomie rządowym jak i unijnym. 

 Strony Zespołu uznały, że bardzo ważne jest, aby wszystkie środowiska branżowe zaangażowały się w pracę na rzecz ochrony branży i energetyki opartej na węglu brunatnym. 

Z racji wagi tematów oraz  trwających rozstrzygnięć mających wpływ na kształt programu Zespół przerwał posiedzenie do drugiej połowy czerwca.

Podziękowania

p1m      p2m    Podziekowanie Korczak m          

 

 

 

TV SOLIDARNOŚĆ


Pikieta pos Sejmem 2012 r. w sprawie referendum emerytalnegoPikieta w Wykrotach w obronie pracowników BDNManifestacja w Warszawie 2012 r przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat