image4

Sonda internetowa

Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?

Humor związkowy

 aaa

 

00a praca

 

dem oty4

 oszczednosci m

 zadowolony m

    praca67 m

Panel logowania

Facebook

Harmonogramy

Harmonogram mpkzp 2018m

Harmonogram pracy w systemie czterozmianowym.

 Harmonogram 2018m

 

WYCIECZKI

 

wycieczki 2018 m

 

 

DREZNO wm

Najbliższe wydarzenia

DSC 5845 m7 kwietnia 2017 r. w Sali Zbornej PGE GiEK S.A. Oddział KWB Turów odbyło się XXX Sprawozdawcze Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarność" KWB Turów.
Tak ważne Zebranie dla kopalnianej „Solidarności” zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, Przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Kazimierz Grajcarek, Franciszek Kopeć Przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” oraz Jego Zastępca Bogusław Wojtas, Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" przy Elektrowni Turów Marek Stecyk, Prezes Zarządu PGE GiEK S.A. Sławomir Zawada, Wiceprezes Zarządu ds. Wydobycia PGE GiEK S.A. Stanisław Żuk, Wiceprezes Zarządu PGE GiEK S.A. przedstawiciel załogi Andrzej Kopertowski, Dyrektor Oddziału KWB Turów Leszek Sondaj, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz oraz Radca Prawny Andrzej Komsta.

    Podczas obrad Delegaci wysłuchali oraz przyjęli sprawozdania Komisji Zakładowej, Skarbnika oraz Komisji Rewizyjnej za ubiegły rok. Nie mogło zabraknąć akcentu podziękowania za zaangażowanie na rzecz naszej organizacji poprzez przyznanie odznaki Zasłużony dla NSZZ "Solidarność" KWB Turów wyróżniającym się działaczom, oddanym idei Solidarności i pracy związkowej.
Uchwałą Komisji Zakładowej odznaczenie otrzymali:
Duda Piotr (Przew. K.K), Stecyk Marek (Przew. MK  NSZZ „S” przy Elektrowni Turów), Sprawka Danuta (emeryt), Bartkowiak Konrad (m-2), Filipowicz Grzegorz (g-2), Wochna Sławomir (TZ), Piekarski Artur (g-3). Odznaczenie nadane w 2016r odebrał również Kierżnowski Janusz (FM).
     W trakcie obrad głos zabierali zaproszeni goście. Odpowiadali oni również na pytania zadawane przez delegatów dotyczące w zależności, do kogo były kierowane, bieżącej sytuacji w związku, spraw lokalnych i samorządowych, sytuacji w Spółce Eltur-Serwis oraz związanych z pracą w kopalni.
    Gromkie brawa od Delegatów otrzymał Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotra Duda, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ważna w strukturze związku jest nasza Komisja Zakładowa i jej działalność. Otwarcie mówił o sukcesach związku i Uchwale Programowej, której realizacja jest możliwa dzięki zmianom na Polskiej scenie politycznej. Wspomniał również o niedotrzymaniu przez Rząd R.P. obietnicy niezamykania polskich kopalń, których złoża mogły by być eksploatowane jeszcze przez wiele lat. Przewodniczący znaczną część czasu w swoim wystąpieniu poświęcił roli Rady Dialogu Społecznego i szeroko rozumianego dialogu na wszystkich płaszczyznach w tym w naszej codziennej pracy, na szczeblu pracodawca – związki zawodowe. Poinformował, że trwają rozmowy nad wprowadzeniem kadencyjności w związku.
Przemówienie było obszerne, ale zarazem ciekawe i wyczerpujące bieżące tematy. Z tego powodu zapewne zabrakło pytań do Przewodniczącego. Można za to było odczuć swoisty klimat pozytywnego przekazu dla Delegatów i zachęty do dalszego działania i realizacji nowych pomysłów.
    Delegaci przyjęli trzy stanowiska: w sprawie podpisania Aneksu do Zakładowej Umowy Emerytalnej, w sprawie rażących praktyk rozwiązywania z pracownikami umów o pracę w trybie art. 52 § 1 pkt 1 Kodeksu Pracy oraz w sprawie poparcia działań KM NSZZ „Solidarność” przy Elektrowni Turów dotyczących sprzeciwu wobec planów restrukturyzacyjnych w „Eltur-Serwis: Sp. z o.o.

Obszerna fotogaleria.

DSC 5839 m

DSC 5940 m

DSC 5944 m

Podziękowania

p1m      p2m    Podziekowanie Korczak m          

 

 

 

TV SOLIDARNOŚĆ


Pikieta pos Sejmem 2012 r. w sprawie referendum emerytalnegoPikieta w Wykrotach w obronie pracowników BDNManifestacja w Warszawie 2012 r przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat