image4

Sonda internetowa

Co powinno być priorytetem w rozmowach NSZZ „Solidarność” z rządem?

Przekaż 1,5% podatku

Humor związkowy

 aaa

 

00a praca

 

dem oty4

 oszczednosci m

 zadowolony m

    praca67 m

 

_______________________

OFERTY PRACY

KWB TURÓW

 

logo 2015

Panel logowania

Facebook

Harmonogramy

MPKZP 2025m

Harmonogram pracy w systemie czterozmianowym 2025r.

 H01mSTYCZEŃ - LUTY - MARZEC - KWIECIEŃ

H02mMAJ - CZERWIEC - LIPIEC - SIERPIEŃ

H03mWRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK - LISTOPAD - GRUDZIEŃ

H0Lm

WYCIECZKI

 PLAN WYCIECZEK NA 2025 ROK

- W PRZYGOTOWANIU.

Najbliższe wydarzenia

 manifa_3(30.09.2010) Ponad 8 tys. związkowców z NSZZ ?Solidarność?, w tej grupie byliśmy w składzie ponad 40 osobowym, protestowało wczoraj przeciwko cięciom budżetowym, podwyżce VAT i zamrożeniu płac.
?Chcemy żyć godnie tu i teraz?, ?Myślcie realnie, pozwólcie żyć normalnie?, ?Kwitnie kryzys, naród płaci, oligarchia się bogaci? ? skandowali maszerując przed Kancelarią Premiera w Warszawie związkowcy, którzy przyjechali z całej Polski.  Pochód prowadziła platforma, na której stała grupa ludzi ściskana pasem przez dwie osoby przebrane za premiera Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostowskiego.
 1_manifa
 Protest organizowany przez NSZZ "Solidarność" pod hasłem: Nie ? dla cięć budżetowych! Tak-dla ochrony miejsc pracy i wzrostu gospodarczego! był częścią akcji protestacyjnej organizowanej przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych.
2_manifa
Protestujący domagali się m.in. stabilnego zatrudnienia, podwyżki płacy minimalnej i kwot uprawniających do zasiłków rodzinnych oraz pomocy społecznej. Nie zgadzali się na plany oszczędności i zamrożenie płac w sferze budżetowej oraz zapowiadane podwyżki podatku VAT
"Apelujemy do decydentów - obudźcie się. Nie można już oszczędzać na tym, co zapewnia rozwój naszego kraju! Potrzeba mądrych inwestycji w ludzi i ich miejsca pracy przynoszące realny wzrost gospodarczy. Chcemy pracować i godnie żyć - tu i teraz! Mówimy zdecydowane "NIE" dla cięć budżetowych i braku bezpieczeństwa socjalnego" - napisali związkowcy w petycji skierowanej do premiera Donalda Tuska. Jak zaznaczył przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek, petycję z rąk delegacji odebrali urzędnicy z Kancelarii, ponieważ trwało posiedzenie rządu.
W wystąpieniu przewodniczący Komisji Krajowej powiedział, że co dziesiąty pracownik w Polsce, który ma stałe zatrudnienie, żyje poniżej progu ubóstwa. - Nie akceptuję sytuacji, w której duża część polskiego społeczeństwa żyje w biedzie, gdzie mamy największe w Europie niedożywienie dzieci. Równocześnie nieustannie słyszymy w mediach, że za dużo wydajemy. Za dużo wydajemy, bo za małe są zyski pazernych finansistów - powiedział na konferencji prasowej przed rozpoczęciem protestu.
- Chcemy solidarnej i sprawiedliwej Polski. Takiej, jak z naszych marzeń w roku 1980. Wywalczyliśmy wolność, a ta wolność jest nadużywana przez elity gospodarcze i polityczne do wygodnego urządzania życia sobie, przerzucania wszystkich ciężarów na ludzi. Na to nie ma zgody - podkreślił Śniadek.
Przewodniczący "S" skrytykował projekt budżetu na 2011 r., w którym - jego zdaniem - nie rosną wynagrodzenia "dla całych sfer", ale jednocześnie kancelarie Sejmu, Senatu i rządu będą miały wyższe budżety o 10 proc. Odniósł się też do planowanej od nowego roku podwyżki VAT. - Są w Polsce armie ludzi, dla których kilkadziesiąt złotych miesięcznie to jest poważny problem. W imieniu tych ludzi będzie wołała Solidarność. To jest nasze prawo i nasz święty obowiązek - powiedział.

W trakcie manifestacji na scenie młodzi członkowie NSZZ ?Solidarność? Małgorzata Franeczek (LG Display, Wrocław), Jacek Grela, (pracownik ochrony, Bydgoszcz), Marcin Pach, (pracownik ochrony, Poznań) przedstawili główne postulaty: TAK dla wyższej płacy minimalnej, TAK dla stabilnego zatrudnienia, TAK dla bezpłatnej służby zdrowia. Na koniec Sebastian Barański z warszawskiego Decathlonu odczytał manifest młodych. Młodzi członkowie Związku zwracają w nim uwagę na problemy, jakie dotykają młodych wchodzących na rynek pracy: ?zmusza się nas do pracy za minimalną stawkę, w niepełnym wymiarze godzin, na czas określony, często zatrudnia się na umowę zlecenie, zmusza do samozatrudnienia. Oznacza to, że wielu z nas za pracę nie może przeżyć ?do pierwszego?. Pozbawia nas to prawa do urlopu, skutkuje brakiem możliwości zaciągnięcia kredytu na własne mieszkanie, czy brakiem ubezpieczenia społecznego, co oznacza w przyszłości głodową emeryturę?. Związkowcy w swoim manifeście apelują do władzy ? rządu i parlamentu, ?nie patrzcie tylko na wybranych. Wszyscy chcemy żyć godnie ? tu i teraz?. Autorzy manifestu zwracają się w nim również do innych pracowników ? ?odważmy się upomnieć o nasze prawa i zorganizujmy się w ?.

O problemach branżowych w trakcie wystąpień mówili również przedstawiciele pracowników handlu, transportu, przemysłu metalowego, nauki i leśnictwa. Na zakończenie Jan Pietrzak odśpiewał "Żeby Polska była Polską".

Przeciwko cięciom budżetowym protestowały 29 września br. związki zawodowe w całej Unii Europejskiej.  Główna manifestacja odbyła się w Brukseli. Wzięli w niej udział przedstawiciele pracowników z Belgii, Francji, Niemiec, Luxemburga, Austrii, Finlandii, Grecji, Węgier, Portugalii, Hiszpanii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Norwegii. Do Brukseli przyjechała również kilkusetosobowa delegacja NSZZ "Solidarność". W Hiszpanii związkowcy przeprowadzili strajk generalny. Organizatorem Europejskiego Dnia Akcji była Europejska Konfederacja Związków Zawodowych, która zrzesza 82 związki zawodowe z 36 europejskich krajów. EKZZ reprezentuje 60 mln pracowników. NSZZ ?Solidarność? i OPZZ są członkami EKZZ.
baner

Protestujący w środę związkowcy "S" i OPZZ złożyli w Kancelarii Premiera petycję do szefa rządu. - Mówimy zdecydowane "NIE" dla cięć budżetowych i braku bezpieczeństwa socjalnego - napisali. Przed rozpoczęciem protestów przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek powiedział, że polityka oszczędności i zaciskania pasa doprowadziła Polskę do największego zadłużenia w historii. Zaapelował do rządu o dialog ze związkami.

Podziękowania

 p2m     Szpital Zgm

 

      sybiracym             Luban podz2023m

 

Pod sybiracy m     Pod szpital m

TV SOLIDARNOŚĆ


Pikieta pos Sejmem 2012 r. w sprawie referendum emerytalnegoPikieta w Wykrotach w obronie pracowników BDNManifestacja w Warszawie 2012 r przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat