image4

Sonda internetowa

Co powinno być priorytetem w rozmowach NSZZ „Solidarność” z rządem?

Humor związkowy

 aaa

 

00a praca

 

dem oty4

 oszczednosci m

 zadowolony m

    praca67 m

 

_______________________

OFERTY PRACY

OFERTY PRACY 2

logo 2015

Panel logowania

Facebook

Harmonogramy

HARMONOGRAM MPKZP 2021rm

Harmonogram pracy w systemie czterozmianowym.

 Harmonogram 2021m

WYCIECZKI

 

 PLAN WYCIECZEK NA 2021 ROK

Z powodu koronowirusa wycieczki jednodniowe zawieszone do odwołania.

Najbliższe wydarzenia

No events to display

sol logSzanowni Państwo, Mieszkańcy związani z kompleksem Turów. Zwracamy się do Was z poparciem petycji, jaką chcemy skierować do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen w obronie kompleksu wydobywczo – energetycznego Turów.

Nasz związek z ogromnym niepokojem śledzi nasilające się od dłuższego czasu ataki ze strony naszych czeskich sąsiadów, wspieranych głównie przez różnego rodzaju organizacje ekologiczne z Czech, które to działania mają doprowadzić do zamknięcia kompleksu wydobywczo-energetycznego Turów.
Ekolodzy kiedyś twierdzili, że Elektrownia Turów truje. Nasza firma zrobiła wielomiliardowe inwestycje, dzięki czemu ten argument jest dziś już niesłyszalny. Teraz według ekologów zabieramy wodę z przygranicznych miejscowości w Czechach, choć wystarczy wziąć do ręki pierwszą lepszą gazetę wychodzącą w Czechach aby dowiedzieć się że nasi sąsiedzi spodziewają się największej suszy od 500 lat.
Trudno zrozumieć, że nasza kopalnia, z której w roku ubiegłym wydobyliśmy niecałe 5 mln ton węgla brunatnego ma wpływ na poziom lustra wody po stronie czeskiej, a niedalekie kopalnie w czeskim zagłębiu Most i Sokolov gdzie wydobywa się prawie 40 mln ton nie mają żadnego wpływu na poziom lustra wody.
Wielu z Was, czy z Waszych rodzin od lat jest związana w jakiś sposób z kompleksem wydobywczo-energetycznym Turów. To dzięki kopalni i elektrowni mogliśmy żyć do tej pory w sposób godny i bezstresowy. Czeskie organizacje ekologiczne wsparte podpisami 13 tysięcy mieszkańców Kraju Libereckiego chcą aby cofnąć zgodę na wydobycie węgla w naszej kopalni. Oznacza to nic innego jak katastrofę ekonomiczną i ubóstwo w nieodległej przyszłości dla wielu tysięcy naszych rodzin.
Nie możemy do tego dopuścić!
Przez wiele lat nasza kopalnia i elektrownia służyła nam i naszemu regionowi, teraz jest ten czas gdzie musimy bronić naszych miejsc pracy dla dobra regionu. Wszyscy wiemy, że węgiel się skończy za kilkadziesiąt lat i już dzisiaj musimy myśleć o przeobrażeniu naszego regionu ale nie można tego zrobić w sposób nagły – z dnia na dzień, bo wtedy nasz region czeka taki czas, jaki przeżył region wałbrzyski. Jeśli Unia Europejska chce zmian i chce abyśmy przestali produkować energię z węgla, to powinniśmy dostać środki na transformacje energetyczną i zawodową.
Prosimy Was o poparcie naszej petycji i naszych starań.

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" KWB Turów

Tekst petycji oraw wzór listy do zbierania podpisów.

Podziękowania

p1m      p2m    Podziekowanie Korczak m          

 

 

 

TV SOLIDARNOŚĆ


Pikieta pos Sejmem 2012 r. w sprawie referendum emerytalnegoPikieta w Wykrotach w obronie pracowników BDNManifestacja w Warszawie 2012 r przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat